کمبود دستگاه ضدعفونی اتوکلاو موجب شروع موج پنجم کرونا شد

دستگاه ضدعفونی اتوکلاو اساسا یک سلول آزمایشی برای محیط پر فشار و اغلب دمای بالا است.

اتوکلاوها را می توان به عنوان اتوکلاوهای مستقل استاتیک و به عنوان اتوکلاوهای پویا در صورت اتصال به حلقه های چرخش استفاده کرد.

اتوکلاوها و همچنین حلقه های آزمایشی را می توان از مواد مختلفی تولید کرد.

فولاد ضد زنگ یک ماده استاندارد است اما از مواد مقاوم در برابر خوردگی مانند هاستلوی و تیتانیوم نیز استفاده می شود. برای کاربردهای در دمای پایین، اتوکلاوها را می توان با تفلون پوشش داد.

هندسه دستگاه ضد عفونی کننده معمولاً استوانه‌ای است، اما بسته به کاربرد، می‌توان آن‌ها را به اشکال مختلف تولید کرد.

جریان از طریق سلول اساساً لوله ای است که از طریق آن جریان آب وجود دارد. سنسورهای الکتروشیمیایی و پروب های خوردگی از طریق درب های پایین و بالا نصب می شوند.

سلول‌های تست فشار پایین آزادی بیشتری را در طراحی ایجاد می‌کنند، زیرا یک سلول مجبور نیست فشار را در خود داشته باشد.

سلول‌های آزمایشی برای ترک ناشی از هیدروژن (HIC) اغلب ظروف شیشه‌ای بزرگی هستند که آزمایش‌های مطابق با روش NACE TM0284-16 و TM0177-16 B/C/D در آنها انجام می‌شود.

دستگاه

دستگاه ضد عفونی کننده می توانند شامل ابزارهای زیادی مانند ابزارهای الکتروشیمیایی، دستگاه های بارگذاری الکترومکانیکی و سروهیدرولیک، میکسرها و الکترودهای دوار باشند.

ابزارهای Top of Line Corrosion (TLC) برای بررسی خوردگی ناشی از آب متراکم شده در خط لوله استفاده می شود.

Cormet یک ابزار همه کاره TLC با حباب مداوم و یک نمونه از نوع انگشت سرد شده دارد.

در صورت تمایل، یک قیف کوچک در زیر نمونه وجود دارد که در آن قطرات آب متراکم می شوند. این آب را می توان برای آنالیز شیمیایی از اتوکلاو خارج کرد یا آزمایشات الکتروشیمیایی را به صورت خطی در قیف انجام داد.

آزمایشات نفوذ هیدروژن بر اساس ISO 17081:2004 (E) با استفاده از اتوکلاو دو سلولی با صفحه فولادی بین آنها انجام می شود.

یک واکنش خوردگی تولید هیدروژن در یک اتوکلاو انجام می شود. هیدروژن از طریق صفحه فولادی به اتوکلاو دیگر نفوذ می کند، جایی که محتوای هیدروژن با استفاده از روش الکتروشیمیایی اندازه گیری می شود.

کورمت این نوع ابزار را برای کاربردهای فشار بالا در دمای بالا با یک دستگاه بارگذاری که بر روی صفحه فولادی فشار وارد می کند ساخته است. می توان تأثیر فشار، دما و تنش را بر سینتیک نفوذ هیدروژن مطالعه کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.