قیمت کود شیمیایی + خرید و فروش کود شیمیایی عمده + بهترین قیمت روز

امروزه با توجه به نیاز بیشتر به محصولات کشاورزی، کود شیمیایی هم استفاده ی بیشتری میشود. بهترین قیمت روز کود شیمیایی در بازار خرید و فروش عمده ی این محصول موجود میباشد و کشاورزان میتوانند نسبت به خرید آن اقدام کنند.

در حال حاضر بین 40 تا 60 درصد زمین های کشاورزی جهان از کود های شیمیایی استفاده مینمایند. این کود ها به سه حالت جامد، مایع و گاز وجود دارند که نقش زیادی در باروری و تغذیه ی آن ها دارند. همچنین کود ها را میتوان به خاک و یا مستقیما به گیاه افزود.

قیمت کود شیمیایی

با توجه به نوع مواد به کار رفته در کود شیمیایی نیترات، قیمت های متنوعی از این محصول وجود دارد. برای استفاده از این کود های شیمیایی نیاز به مشاوره ی کارشناسان متخصص بوده تا از بهترین و مناسب ترین آن ها استفاده نمایید و در افزایش محصول خود سهیم باشید.

همچنین به این نکته توجه نمایید که استفاده از کود های شیمیایی نیازمند تجهیزات خاصی بوده که مانع از ورود این مواد به بدن شود. چراکه به علت ترکیبات شیمیایی این مواد تاثیرات بسیار مضری روی بدن گذاشته و از اثرات آن میتوان به انواع سرطان ها اشاره نمود. بنابراین هنگام استفاده از آن ها تمام جوانب احتیاط را رعایت فرمایید.

در مقابل کود های شیمیایی کود های گیاهی و حیوانی قرار دارند که استفاده از آن ها قدمت بیشتری دارد، اما استفاده از کود های شیمیایی مزایای بیشتری دارد، از جمله:

 • استفاده از آن ها آسان تر، به صرفه تر بوده و سریع تر به نتیجه میرسید.
 • استفاده از آن ها در مقابل کود حیوانی باعث آب شویی کمتری میشود.
 • این کود ها نسبت به بقیه کامل تر بوده و اصطلاحا به آن کود کامل میگویند.

همان طور که گفته شد کود های شیمیایی مزایای بیشتری دارد و ما در اینجا از معایب کود های حیوانی میگوییم.

 • آزاد شدن آمونیاک از کود حیوانی
 • باکتری های بیماری زا در کود حیوانی
 • عدم تجزیه ی کامل آن در خاک
 • املاح زیاد در آن ها و عدم نیاز بودنشان.
 • هزینه ی حمل و نقل زیاد و نیز قیمت گران تر آن ها

قیمت کود شیمیایی

خرید و فروش کود شیمیایی عمده

در کشور مان ایران خرید و فروش کود های شیمیایی به صورت عمده میسر بوده و با توجه به فزونی منابع نفتی و پتروشیمی کشور، تولید این کود ها به آسانی صورت میگیرد. این کود ها توسط سازمان جهاد کشاورزی در دسترس عموم کشاورزان بوده و در طی سال های اخیر که خود کفایی در امر گندم توجه ویژه ای میشود، مصرف این کود ها به شدت افزایش یافته.

این کود ها برای تمامی محصولات و مزارع کشاورزی مناسب بوده و مواد مغذی لازم برای گیاهان که در خاک یافت نمیشود را تامین مینماید.

همچنین لازم است بدانید که تولید این کود ها نیازمند پیروی از قوانین و استاندارد هایی بوده که در حین تولید باید به آن ها توجه شود. خوشبختانه با سختگیری های اداره ی استاندارد این قوانین در کشور رعایت شده و سلامت مردم و محصولات از مهمترین اولویت های آن است.

جالب است بدانید در سال 1860 میلادی اولین تلاش ها برای ساخت کود های شیمیایی در آلمان و با استخراج پتاسیم معادن این کشور صورت گرفت. امروزه کود های شیمیایی به سه دسته تقسیم میشوند که در زیر به اختصار توضیح میدهیم.

 • کود های نیتروژنی یا ازته که به اصطلاح کود سفید هم میگویند: پایه ی اصلی این کود از نیتروژن به شکل نیترات است که از مهم ترین عناصر برای گیاهان میباشد. این نوع کود به سرعت در آب حل شده و به راحتی جذب گیاهان میشود. همچنین پر مصرف ترین کود شیمیایی در میان کشاورزان می باشد.

کود اوره، کلسیم نیترات و سولفات آمونیوم برخی از انواع این نوع کود هستند. این کود از گاز طبیعی استخراج شده و با ترکیب اوره و نیترات آمونیوم آن را تقویت مینمایند.

 • بیشتر بخوانید: کود شیمیایی اوره گرانول
 • کودهای فسفاته یا کود سیاه: بعد از کود نیتروژنی پر مصرف ترین انواع کود است. این کود در تقویت ریشه های گیاهان بسیار موثر میباشد و از بیماری های مختلف جلوگیری مینماید. این کود را میتوان در مزارع و گلدان های خانگی هم استفاده نمود.

دی آمونیوم فسفات، مونو آمونیوم فسفات، سوپر فسفات ساده و سوپر فسفات تریپل از مهم ترین انواع این کود میباشد. منشاء این کود از سنگ های فسفاته بوده که از کف اقیانوس ها و فوران آتشفشان ها میتوان این سنگ را پیدا کرد.

خرید و فروش کود شیمیایی عمده

 • کود های پتاس: این کود از عنصر پتاسیم تشکیل شده و در رشد عمومی گیاهان و درختان کمک بسیاری میکند.

کود پتاس، سولفات پتاسیم و کلرید پتاسیم از مهم ترین انواع این کود است. در تولید آن از رسوبات طبیعی کلرید پتاسیم استفاده شده و سپس نمک و سنگ های آن را جدا میکنند. رسوبات سولفات پتاسیم از دیگر منابع کمیاب این نوع کود است. این نوع سنگ را میتوان در دریای مرده به وفور پیدا کرد.

همانطور که اشاره شد کود های سفید در رتبه ی اول و کود های سیاه در رتبه ی دوم پر مصرف ترین کود های شیمیایی در حال حاضر هستند. علت آن افزایش جمعیت و نیاز به منابع غذایی بیشتر برای بشر و درخواست کشاورزان برای داشتن محصولات بیشتر می باشد.

در استفاده از کود های شیمیایی باید مراعات لازم را داشت، این درست است که کود ها در رشد و افزایش محصولات کشاورزی تاثیر زیادی دارند اما استفاده ی بیش از اندازه ی آن ها باعث نفوذ به آب ها و منابع آبی زیر زمینی شده و باعث آلودگی آن ها میشود.

بهترین قیمت روز کود شیمیایی

امروزه کشاورزان به دنبال بهترین قیمت روز کود شیمیایی سفید هستند تا با استفاده از این کود ها مزارع و باغات خود را پر بار تر نمایند. اما مسئله ی مهم استفاده از کود های اصل و با کیفیت است. اصل بودن و با کیفیت بودن کود تاثیر بسزایی در محصول گذاشته هر چند کمتر استفاده شود.

امروزه کارخانه های بسیاری در داخل و خارج از کشور به تولید این کود ها پرداخته و رضایت مشتری را سرلوحه ی خود میدانند. از این باب مجموعه ی ما هم مستثنی نبوده و در تولید محصولات خود به کیفیت بیش از هر چیزی اهمیت میدهد.

بهترین قیمت روز کود شیمیایی

شما میتوانید جهت خریدی آسان و به صرفه، از طریق راه های اعلام شده در سایت اقدام به ارتباط با ما نموده و از مشاوره ی تخصصی و رایگان بهره مند شده و نسبت به خرید محصولات مورد نظر خود اقدام نمایید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.